Bohuslav Sobotka upřesňuje daňové změny

Další daňové změny přijdou na řadu v listopadu. Oznámil to ministr financí Bohuslav Sobotka. Podle něj se vládní strany pokusí v rámci chystaného čtyřletého rozpočtového výhledu nanést otázku posílení majetkových daní či návrh na zavedení registračních pokladen. Prvním krokem chystané daňové reformy je v úterý projednaný povodňový balík daňových návrhů - včetně zavedení takzvané milionářské daně. S ním ještě musí souhlasit obě komory parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L.Ambrozek a B. Sobotka | Foto: Petra Mášová

Sobotka ve středu také naznačil, že pokud návrhy ve sněmovně i senátu projdou, daň z cigaret a lihu vzroste už od letošního prosince. Naopak spotřební daň z pohonných hmot se zvýší až od 1. července 2004.

Vláda schválila návrh ministerstva zemědělství, podle kterého Pozemkový fond vyčlení z letošního rozpočtu na pomoc zemědělcům postiženým povodněmi 500 miliónů korun. Zároveň má rolníkům hospodařícím v zaplavených oblastech odpustit splátky z privatizace, pronájmu majetku a splátky z prodeje státní zemědělské půdy za zhruba 410 miliónů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Heřmánek: Vláda o povodňových škodách v zemědělství

Příslušnou novelou zákona o Pozemkovém fondu a změnu rozpočtu fondu musí ještě schválit Poslanecká sněmovna, řekl na tiskové konferenci náměstek ministra zemědělství Dušan Vaněk.

910 miliónů korun by měl Pozemkový fond připravit pro zemědělce postižené povodněmi. Rozhodla o tom vláda s tím, že novelu zákona o fondu a také změnu jeho rozpočtu na letošní rok musí ještě schválit parlament.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme