Bosch musí ve Spojených státech čelit hromadné žalobě kvůli emisní aféře Volkswagenu

Německý výrobce automobilových součástek Bosch musí ve Spojených státech čelit hromadné žalobě ze strany prodejců automobilů Volkswagen. Americký soudce Charles Breyer v pondělí totiž zamítl žádost o zrušení žaloby, uvedla agentura DPA. Prodejci tvrdí, že Bosch je spoluviníkem v emisním skandálu Volkswagenu.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Volkswagen v USA | Zdroj: Reuters

Bosch byl dodavatelem softwaru, s jehož pomocí Volkswagen manipuloval s testy emisí naftových vozů. Firma ale odmítá nařčení, že se na manipulaci vědomě podílela. Pokud by právníci zastupující zhruba 650 prodejců aut v USA její vinu prokázali, hrozily by jí vysoké postihy.

Volkswagen změny ve Škodovce nechystá, potvrdil mluvčí společnosti

Číst článek

Společnost Bosch se už začátkem roku dohodla, že za urovnání některých civilních žalob souvisejících s emisním skandálem Volkswagenu zaplatí ve Spojených státech 327,5 milionu dolarů (7,2 miliardy Kč). V dohodě o urovnání ale nepřiznala žádné pochybení.

Volkswagen se již dříve dohodl na urovnání žaloby amerických prodejců výměnou za odškodné přesahující 1,6 miliardy dolarů (přes 35 miliard Kč). Celkově zatím automobilka kvůli řešení skandálu zaúčtovala mimořádné náklady přes 25 miliard eur (641 miliard Kč), uvedla DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme