Bratři Paříkovi prodávají svoje pekárenské impérium

Největší tuzemská pekárenská skupina United Bakeries, kterou vlastní bratři Marko a Jaroslav Michael Paříkovi, je na prodej. Nový vlastník získá více než čtvrtinu českého trhu s pečivem. Ve hře zůstávají tři zájemci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pečivo | Foto: Comstock Images

Dosavadní majitelé bratři Marko a Jaroslav Michael Paříkovi si představují, že by za pekárny mohli dostat kolem tří miliard korun. Loňské výsledky, kdy se společnost na klíčovém českém trhu propadla do ztráty, tuto částku v zásadě vylučují.

United Bakeries vznikla spojením Odkolku s Delta pekárnami. Dnes je čtyřicátou pátou největší pekárenskou firmou na světě. Loni prodala jen na českém trhu 734 milionů rohlíků.

Na prodej jsou majetky v České republice a na Slovensku. Jde především o šestnáct pekáren. Ztrátové Maďarsko si Paříkoví zatím nechají.

V minulosti se o jejich pekárny zajímaly například italská Barilla, rakouský Anker nebo investiční skupina Penta. Do boje zřejmě vstoupí Penam, který je největším konkurentem skupiny United Bakeries.

Miroslav Motejlek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme