British Airways čelí podezření z kartelové dohody

Britské a americké úřady zahájily vyšetřování společnosti British Airways na základě podezření z cenového kartelu. Úřady zkoumají ceny letenek, ve kterých jsou zahrnuty příplatky za pohonné hmoty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Vyšetřování zahájil britský úřad pro poctivý obchod, Office for Fair Trading, který dohlíží na obchodní praktiky a americké ministerstvo spravedlnosti. Britské aerolinie oznámily, že s vyšetřovateli plně spolupracují.

Podle zpráv v tisku cestující už nějakou dobu poukazují na podobné ceny letenek Britských aerolinií a některých jiných přepravců jako Virgin a American Airlines, zvláště na zámořských trasách.

Vedení britských aerolinií na dobu vyšetřování suspendovalo dva manažery, obchodního ředitele Martina George a šéfa komunikací Iaina Burnse. Pracovníci úřadu pro poctivý obchod provedli domovní prohlídku na ústředí britských aerolinek 13.června.

Tyto kanceláře byly předmětem vyšetřování na základě podezření z cenového kartelu v nákladní letecké přepravě poprvé už letos v únoru.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme