British Airways se španělskou Iberií jednají o fúzi

Britské aerolinie a španělská letecká společnost Iberia oznámily, že jednají o možnosti fúze. Podle pozorovatelů jde o defenzivní opatření v období stoupajících cen pohonných hmot.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Podle stávajících plánů fúze British Airways a španělské Iberie by si obě společnosti zachovaly své názvy. Šéf British Airways Billie Walsh řekl, že spojení pomůže oběma aerolinkám v nynějším ekonomickém ovzduší.

Zpravodaj BBC cituje prohlášení konkurenční společnosti Virgin Atlantic, podle něhož fúze bude znamenat omezení výběru pro cestující a zvýšení cen letenek. Virgin Atlantic také vyjádřila obavy, že nově vytvořený obr bude kontrolovat téměř polovinu startovacích a přistávacích bloků na londýnském letišti Heathrow.

Britské aerolinie mají 42.000 zaměstnanců, španělská Iberia 22.000. Obě společnosti mají za sebou desetiletou spolupráci.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme