Britové zvolili škodovku nejoblíbenějším autem

Osobní vozy Škoda byly v Británii zdrojem vtipů všeho druhu nejen mezi motoristy. V poslední době ale Škoda slaví jeden úspěch na druhým. Nejnověji průzkum britských spotřebitelů v časopise Which?Car vynesl škodovku na příčku nejvyšší, před Lexus a Mazdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Fabia RS II | Foto: Škoda Auto

Největším hitem na britském trhu je stále Octavie, která letos zaznamenala 75 procentní nárůst prodeje oproti loňsku. Na druhém místě je Roomster, po něm následuje Fabia a na čtvrtém místě je Superb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úspěch českých škodovek na britském trhu okomentoval na Rádiu Česko spolupracovník Českého rozhlasu ve Spojeném království Milan Kocourek.

"Značný úspěch má i škoda Yeti s pohonem na všechny čtyři kola, která se objevila na trhu v září loňského roku a od té doby se jí prodalo přes 3 tisíce vozů," dodává spolupracovník Českého rozhlasu ve Spojeném království Milan Kocourek.

Podle ředitele firmy Škoda UK Roberta Hazelwooda se za prvních šest měsíců tohoto roku v Británii prodalo o 60 procent škodovek více než loni. Konkrétně to bylo přes 23 tisíc vozů.

Britským řidičům se podle Kocourka především zamlouvá cena českých vozů, spotřeba a celková spolehlivost.

Milan Kocourek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme