Britské odbory: Odcházejte z práce včas!

Každý britský pracující odpracuje pro svého zaměstnavatele průměrně sedm hodin a šest minut týdně zcela zdarma - vyplývá to z nejnovějšího průzkumu britské odborové ústředny TUC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaměstnanci | Foto: Jan Rosenauer

Generální tajemník britské odborové ústředny Brendan Barber v rozhovoru pro BBC řekl: "My odpracujeme z celé Evropy nejvíc hodin a přiliš mnoho pracovišť je obětí kultury dlouhé pracovní doby."

Průzkum ústředny TUC uvádí, že kdyby zaměstnaní Britové odpracovali všechny hodiny, které odevzdávají svým zaměstnavatelům zdarma, hned na začátku roku, byli by placeni až od 23.února.

Autoři průzkumu vyzývají pracující, aby trvali na svých přestávkách a odcházeli domů včas. Na druhé straně zaměstnavatelé jsou vyzýváni, aby využili příležitosti k řádnému poděkování svým zaměstnancům a aby jim občas zaplatili oběd nebo drink.

Průzkum přichází s varováním, že příliš dlouhá pracovní doba představuje opravdová zdravotní rizika v podobě zbytečných zranění, srdečních chorob, stresu, bolesti hlavy a střevních problémů.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme