Brněnský stadión koupili brněnští podnikatelé

Největší český fotbalový stadion - brněnský stadion Za Lužánkami - má nového majitele. Vítězem aukce se stal Kamil Pochylý, který za zchátralý areál nabídl 11 a půl miliónů korun. Vyvolávací cena byla 5 miliónů. Tuto částku chtělo dát město Brno, na jehož pozemcích stadión stojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stadiony

Kamil Pochylý v aukci vystupoval jako fyzická osoba. Řekl ale, že se finančně spojil s dalšími brněnskými obchodníky, kteří chtějí, aby v jihomoravské metropoli fotbal zůstal. Zatím ale není jasné, co bude s areálem dál. Kamil Pochylý chce o dalším osudu největšího českého fotbalového stadiónu jednat s městem Brnem, případně jiným investorem. Podle odhadů přijde rekonstrukce stadionu přibližně na 300 milionů korun. Pochylý však konkrétní představu o financování oprav zatím nemá: "To my zatím ani neřešíme. My zatím věříme, že dřív nebo později se domluvíme s nějakým partnerem, aby to fungovalo dál."

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Pochylý o budoucnosti stadiónu

Markéta Kaclová, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme