Brusel udělil Telefónice za kartel pokutu 67 milionů eur

Pokutu ve výši 67 milionů eur, tedy skoro 1,7 miliardy korun, bude muset Evropské komisi zaplatit španělská společnost Telefónica. Komise tvrdí, že se s portugalským operátorem Portugal Telecom dohodla na kartelu. Pokutu dostala i portugalská firma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise

Evropská komise | Foto: Magdaléna Trusinová

Oba operátoři podle komise uzavřeli dohodu, že si na Pyrenejském poloostrově mezi sebou nebudou konkurovat. Toto chování je podle komise jasným porušením hospodářské soutěže. Dohoda navíc brzdí vytvoření jednotného trhu v telekomunikačním sektoru.

Eurokomisař Joaquín Almunia ve zprávě doslova uvedl, že komise nebude tolerovat protikonkurenční praktiky, které spočívají v tom, že si soutěžitelé snaží chránit vlastní trhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o pokutě pro Teléfonicu zjišťoval Jan Beneš

Telefónica vlastní v Česku operátora Telefóniku O2. Analytici ale žádnou spojitost nebo dokonce důsledky udělení pokuty nevidí. Potvrdil to také mluvčí Telefóniky 02 Hany Farghaly. Ten uvedl, že pokuta nebude mít na tuzemskou společnost žádný vliv. Týká se to jenom španělské Telefóniky.

Akcie španělské Telefóniky na burze v Madridu lehce ztrácejí. Odpoledne klesly o půl procenta.

Igor Maňour, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme