Budějovický Budvar opět úspěšný ve sporu o značku

Americká pivovarnická společnost Anheuser Busch nesmí v Německu používat při prodeji piva značku Budweiser. Ta nadále patří tradičnímu českému výrobci Budvar. Rozhodl o tom odvolací soud v Mnichově, který tak potrdil loňský rozsudek z nižšího soudního stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Americká firma se ještě nyní může obrátit se stížností na německý nejvyšší soud. Generální ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček rozhodnutí odvolacího soudu vítá. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, německý trh je totiž klíčový. Rozhodnutí také označil za vynikající právní precedens i za důkaz toho, že strategie jeho pivovaru je správná.

Americká firma se ještě může obrátit se stížnosti na nejvyšší soud. Budvar si v dohodě z počátku minulého století rozdělil s Anheuserem světové trhy a získal právo na Evropu. Smlouvu ale obě strany nerespektují. Českobudějovický pivovar má zaregistrováno na 380 ochranných známek ve více než 100 zemích světa. S americkým konkurentem vede nyní 40 soudních sporů a dalších více než 40 správních řízení před patentovými úřady.

Milan Kopp, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme