Do prodeje jde burčák. Díky teplému počasí je k mání zhruba o dva týdny dřív než obvykle

Vinaři na jihu Moravy začali nabízet první letošní burčák. Podle zákona se smí od středy prodávat. Se sklizní začali díky teplému počasí nezvykle brzy, zhruba o dva týdny dřív než vloni.

Nové Mlýny Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinná réva (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Letošní teplé počasí uspíšilo dozrávání hroznů. Nebýt zákona, který mimo jiné říká, že se burčák smí prodávat od 1. srpna do konce listopadu, vinaři už začali s jeho výrobou. Takto ale museli čekat.

Hrozny podle měření měly zhruba 14 až 15 g zbytkového cukru, což na burčák stačí. Teď je v prodeji ten z velmi rané odrůdy Irsai Oliver.

I klasické moravské vinobraní začne pravděpodobně o dva týdny dříve, a to už na konci srpna. Začíná se ranými odrůdami a hroznů je podle vinařů dost. Někde jich jsou na keři i 2 až 3 kilogramy. V průměrných letech je běžná i polovina této váhy.

Hrozny dozrály o tři týdny dřív, vinaři ale musí s burčákem čekat do srpna. Ministerstvo zvažuje změnu

Číst článek

Burčák je částečně zkvašený mošt vyrobený z hroznů sklizených a zpracovaných v České republice. Zneužití tohoto označení je klamáním spotřebitele. A právě na kvalitu a také původ burčáku dohlíží každý rok Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Inspektoři vloni prověřili celkem 458 prodejních míst, v 51 případech také odebrali vzorek burčáku pro analýzu v laboratoři. Pochybení objevili u sedmi z nich. Rozbor odhalil například přidávání vody nebo syntetických barev. V jednom případě i neodpovídající geografický původ, tedy zneužití označení burčák.

Někteří  vinaři burčák neprodávají vůbec. Buď proto, že je pro ně příliš cenný jako meziprodukt při výrobě vína, nebo z důvodu nedostatku hroznů. Nemohli by pak zároveň nabízet i klasické víno.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme