Bývalí zaměstnanci porcelánky mohou žádat o náhradu mezd

Bývalí zaměstnanci zkrachovalého Karlovarského porcelánu můžou ode dneška žádat o vyplácení náhrad ušlých mezd. Žádosti můžou podávat na detašovaných pracovištích příslušných Městských úřadů nebo přímo v závodech v Nové Roli, v Klášterci nad Ohří a Chodově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

porcelánové šálky (ilustr. foto) | Foto: Jan Rosenauer

Podle Alice Kalouskové z karlovarského úřadu práce budou mít lidé zajištěnou odbornou pomoc při vyplňování žádostí. "V každém případě jsme upozorňovali, aby mzdové nároky nevyplňovali sami. Jde o to, aby nedocházelo k rozporům mezi tím, co bude dokládat zaměstnavatel a co oni," vysvětlila Kalousková.

Úřad pak bude podle Kalouskové porovnávat žádost zaměstnanců a potvrzení, které lidé dostanou od svého bývalého zaměstnavatele. "Jeden nesprávný údaj na žádosti, který by kolidoval s údajem od zaměstnavatele, by znamenal zahájení správního řízení," upozornila Kalousková.

Největší tuzemská porcelánka byla v konkurzu od 10. prosince loňského roku. Zaměstnanci, kteří ve firmě skončili k 31. březnu, nedostávali řádnou výplatu už od prosince. Na konci března 2009 převzal společnost Karlovarský porcelán nový vlastník.

O nevyplacenou mzdu mohou zaměstnanci zkrachovalé porcelánky žádat díky novele insolvenčního zákona. Nárok mají na platy za tři měsíce.

Přečtěte si také:
Její výrobky jdou na odbyt, přesto porcelánka krachuje
Nový majitel Karlovarského porcelánu chce pokračovat v tradiční výrobě
Karlovarský porcelán je v úpadku

Dana Jelínková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme