Bývalý šéf Porsche je podezřelý, že manipuloval s kurzem akcií Volkswagenu

Boj o převzetí mezi automobilkami Volkswagen a Porsche má právní dohru. Bývalý předseda představenstva Porsche Wendelin Wiedeking čelí podezření ze zneužití interních informací a manipulace s kurzem akcií Volkswagenu. Porsche se v posledních měsících snažilo největší evropskou automobilku ovládnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen | Foto: autobytel.com

Mluvčí státního zastupitelství ve Stuttgartu potvrdila, že vyšetřování je na úplném začátku a že není vůbec jisté, zda bude vzneseno obvinění.

Vyšetřovatelé podnikli u výrobce sportovních vozů čtyřhodinovou razii. Jeden z nejznámějších německých manažerů Wiedeking měl neoprávněně předat interní informace dalším osobám a manipulovat s děním na trhu.

Kurz akcií Volkswagenu vyletěl podezřele vzhůru loni na podzim, když Porsche oznámilo, že má přístup k 74 procentům kmenových akcií VW. Na to konto stoupla cena akcií největší evropské automobilky na více než 1000 eur.

Německý úřad pro dohled nad finančními trhy si chce posvítit taky na poslední kurzové turbulence. Akcie Volkwagenu ztratily od minulého pátku 40 procent své hodnoty.

Přečtěte si také:
Volkswagen i přes pokles vykázal zisk. Rezervy padnou na odkup Porsche
Dluhy automobilky Porsche jsou větší, než se předpokládalo
Německou automobilku Porsche nejspíš převezme koncern Volkswagen
Zadlužená automobilka Porsche prý našla nové potenciální investory
Porsche odmítá ultimátum Volkswagenu
Porsche odmítlo záchranu z rukou Volkswagenu
Vrcholí boj mezi automobilkami Volkswagen a Porsche
Volkswagen nečekaně přerušil rozhovory s Porsche o fúzi

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme