Část zákazníků firmy O2 mohla mít v Praze a ve středních Čechách problémy s mobilním připojením

Problém s připojením k internetu mohly mít zákazníci firmy O2 v Praze a ve středních Čechách. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí firmy Lucie Pecháčková.

Praha (Aktualizováno: 14:28 24. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Czech Republic a.s. | Foto: O2 Czech Republic a.s.

Kolik zákazníků potíže mělo, Pecháčková nevěděla. Zákazníci podle ní mohli mít problémy hlavně s rychlostí připojení. Závadu technici odstranili během odpoledne.

O2 obnovila roamingové služby. Poškozeným zákazníkům nabízí slevu a tisícikorunu

Číst článek

Na konci května postihl firmu O2 rozsáhlý výpadek roamingu. Služby kvůli poruše u dodavatele nefungovaly asi 30 hodin. Problém se týkal asi 120 tisíc zákazníků a desítek tisíc klientů slovenské pobočky.

Problémy způsobila softwarová chyba v síti společnosti CETIN, která provozuje pro O2 mobilní i fixní sítě. Chyba způsobila přetížení obou mezinárodních ústředen CETIN v Praze a Brně.

Kvůli tomu nemohli zákazníci O2 v zahraničí volat ani přijímat hovory. Podle O2 nešlo o hackerský útok, o kterém, jako o jedné z možných příčin, hovořili ve středu zástupci CETIN.

Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme