Cena benzinu vyletěla prudce vzhůru

Benzin prudce podražil. Během minulého týdne se jeho cena zvýšila v průměru o 70 haléřů za litr, za litr nafty motoristé platili o 42 haléřů víc. Jak ukázaly údaje společnosti CCS, nejdražší jsou pohonné hmoty v Praze, nejlevnější naopak v Ústeckém kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice pohonných hmot | Foto: Marián Vojtek

Podle analytika společnosti Patria Finance Davida Marka rostou ceny pohonných hmot všude ve světě. Tou hlavní příčinou jsou vyšší ceny ropy a ropných produktů na světových burzách. Způsobily je zprávy o snižování zásob ropy a benzinu ve Spojených státech. Dalším důvodem pak je například nejistá situace kolem Íránu.

"Myslím si, že ještě zhruba týden by možná ceny pohonných hmot mohly stoupat, poté by se mohly stabilizovat. A to z důvodu toho, že se již cenový růst na trzích s ropou na konci minulého týdne zastavil. Můžeme očekávat zvýšení cen maximálně v řádu desetihaléřů, a to řekněme nižších desetihaléřů, tedy maximálně 20 až 30 haléřů na litr," řekl David Marek Radiožurnálu.

Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme