Cena licencí UMTS bude nižší

Nejméně tři a půl miliardy budou muset nabídnout případní zájemci v aukci tří licencí na provoz mobilních sítí třetí generace UMTS. Rozhodla o tom vláda po neúspěchu s nabídkou frekvencí na přímý prodej stávajícím mobilním operátorům, kteří měli zaplatit téměř dvojnásobek. Ti se mohou zúčastnit vyhlášené jednokolové aukce, a soupeřit tak s dalšími investory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobilní telefony | Foto: Jan Rosenauer

Podle ministra dopravy a spojů Jaromíra Schlinga je vyvolávací cena reálná. Dokládají to například analýzy objednané Českým telekomunikačním úřadem a také studie o dalším rozvoji trhu. "Na rozdíl od jiných zemí Český telekomunikační úřad nestanovil téměř žádné omezující podmínky pro uchazeče, dal jim k dispozici poměrně velkou šířku pásma, takže mají velké technické možnosti. Opravdu si myslíme, že to je cena, na které operátoři neprodělají - naopak".

Aukce bude zahájena 30. listopadu, kdy by měli tuzemští mobilní operátoři i další zájemci předložit Českému telekomunikačnímu úřadu své nabídky. Předkladatelé tří nejvyšších nabídek licenci získají.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme