Cena není při nákupu v e-shopu rozhodující. Češi začali myslet hlavně na kvalitu a jistotu dodání

Nejlevnější už pro Čechy neznamená to nejlepší. Nejnižší cena podle aktuálního průzkumu Asociace pro elektronickou komerci není tím nejdůležitějším při výběru zboží v e-shopu. Zákazníky zajímá nově i kvalita služeb nebo třeba oblíbenost obchodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakupování přes internet | Foto: Český rozhlas, Fotobanka Freeimages

Pravidel, podle kterých se zákazníci v Česku nejčastěji rozhodují pro nákup v konkrétním internetovém obchodu, je hned několik. Podle Jana Vetyšky, ředitele Asociace pro elektronickou komerci, v tom ale hraje roli i zkušenost lidí s nákupem po síti.

„Vědí, že ne vždy může být nejnižší cena výsledného produktu pro ně i velkou výhodou z hlediska třeba přidaných služeb a obecně komfortu nákupu,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi při nákupu v e-shopech začali myslet hlavně na kvalitu a jistotu dodání. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Asociace pro elektronickou komerci

„Máme několik skupin zákazníků. Jedna si vybírá vysloveně podle ceny, další podle kvality přidaných služeb, další podle vlastních zkušeností a zkušeností s daným obchodem, tedy s věrností značce, a pak je tu také skupina, která všechny tyto varianty porovnává a kombinuje,“ popisuje Vetyška.

V Česku je podle posledních odhadů přibližně 37 tisíc internetových obchodů. Zatímco v roce 2010 si zboží přes internet zakoupil každý čtvrtý, v roce 2014 to byl každý třetí.

U výběru e-shopu je ale zásadní typ zboží, který zákazník hledá. V případě elektroniky nebo třeba telefonů je stále nejdůležitější cena. Naopak u oblečení nebo třeba bot hraje roli hlavně oblíbenost. Do takových e-shopů se pro módu vrací více než čtvrtina nakupujících a hledání podle ceny volí jen necelá pětina.

A ještě jeden trend provází nakupování oblečení po síti, lidé si stále méně zkouší oblečení v kamenných prodejnách, které pak dávají do e-košíků.

Obliba nákupů přes internet stále stoupá. Důkazem je zvyšující se počet zákazníků, kteří nakupují potraviny přes internet a také rekordní tržby e-shopů před Vánoci.

Například pro e-shopy i obchodníky s elektronikou byla poslední vánoční sezona nejsilnější v historii. Obrat jim stoupl meziročně až o desítky procent. Třeba prodejnám s elektronikou vzrostly v prosinci tržby meziročně o 30 až 36 procent.

Navíc se Češi už nebojí utrácet peníze i v zahraničních e-shopech. V tomto ohledu hraje u lidí prim například čínský internetový obchod a to i přes delší dobu dodání. Stoupá také počet lidí, kteří online nakupují jídlo. Podle odhadů by takto mohli Češi utratit 4 miliardy korun.

Barbora Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme