Ceny pohonných hmot se v Česku od května dále zvyšují. Stále jsou ale levnější než v loňském roce

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu dál zdražily. Průměrná cena benzinu vzrostla od minulé středy o 11 haléřů na 39,53 koruny za litr. Nafta je dražší o 33 haléřů, litr stojí v průměru 37,79 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Paliva postupně zdražují zhruba od konce letošního května. Růst ceny nafty urychlilo, když se od začátku srpna spotřební daň z nafty zvedla o 1,50 koruny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpání pohonných hmot

Pohonné hmoty se v Česku stále zvyšují (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Cena nafty je nyní oproti začátku srpna téměř o čtyři koruny vyšší, 1. srpna stál litr podle dat CCS v průměru 33,95 koruny.

Cena paliv v Česku roste, nafta za týden stoupla o více než dvě koruny. Přispělo k tomu zvýšení daně

Číst článek

Spotřební daň na naftu se od srpna vrátila na úroveň platnou do loňského června, kdy vláda prosadila její snížení kvůli tehdejším vysokým cenám, aby hlavně ulevila dopravcům.

Navzdory dlouhému růstu cen jsou však pohonné hmoty v Česku stále levnější než loni ve stejnou dobu, kdy stoupaly po začátku ruského útoku na Ukrajinu. Benzin je o 82 haléřů na litr levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,69 Kč na litru více.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 39,04 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 37,36 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 40,49 Kč. Nafta se tam tankuje za 38,81 Kč za litr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme