Ceny pohonných hmot v USA klesají, zlevňují také v Česku

Ceny benzínu ve Spojených státech stále klesají. Ještě před několika měsíci byly považované za jeden z hlavních problémů americké ekonomiky. Za posledních několik měsíců se snížily skoro o polovinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpání benzinu do auta | Foto: www.nethirlap.hu

Ekonomické vyhlídky jsou pesimistické, světové ceny ropy klesají a s nimi i ceny pohonných hmot. V létě se platilo za galon běžného benzínu v průměru okolo 4 dolarů, minulý týden to bylo 2 dolary 22 centů, hlásí Federální agentura pro energetické informace.

Ekonomové ale varují, že nízké ceny pohonných hmot jsou jen důsledkem špatné ekonomiky a samy od sebe ji nepovzbudí. Jakmile se ekonomické vyhlídky zlepší, začne se za benzín zase platit víc.

Také v Česku ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu výrazně klesly. Natural 95 za posledních 7 dnů zlevnil o rovnou korunu a aktuálně se průměrně prodává za 26, 85 Kč. Nafta podle společnosti CCS zlevnila o 62 haléřů na současných 28,34 Kč. Zlevňování pohonných hmot by pole ekonomů mělo pokračovat i nadále.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme