Ceny vepřového mírně klesly

Ceny vepřového v minulém týdnu podle šetření Českého statistického úřadu klesly. Zpracovatelé masa nicméně tvrdí, že ceny porostou, ze současných asi 45 korun na kilogram by vepřové mohli vykupovat až za 48 korun. Agrární analytik Petr Havel ale očekává, že ceny zůstanou na stejné úrovni až do konce roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prasata | Foto: Česká televize

Trh je podle něj vepřovým masem nasycen, a zvýšení ceny nedovolí obchodní řetězce, které mají na její vývoj rozhodující vliv. "Nejmocnější články v té vertikále výrobní jsou obchodní řetězce. Zpracovatelé na to nemají velký vliv, víceméně reagují na signály od zemědělců. Stoupá-li cena suroviny, stoupá částečně cena finálního výrobku, ale definitivní cenu určuje obchodní řetězec."

Agrární analytik Petr Havel ale očekává, že ceny vepřového zůstanou ještě několik měsíců na dnešní úrovni. "Cena vepřového masa a podle mého názoru až do konce letošního roku budou stabilní. Budou se pohybovat na současné úrovni a možná díky zvýšené poptávce v prosinci se mohou trochu pohnout, ale spotřebitel by neměl poznat nějaké významné rozdíly až do konce roku."

Markéta Kaclová, Jan Čamek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme