Ceny zájezdů a letenek nemusí být zatím kompletní

Klienti cestovních kanceláři se prozatím nedočkají uvádění úplných cen zájezdů a letenek. Vyplynulo to z dnešní informativní schůzky zástupců ministerstva financí a představitelů Asociace cestovních kanceláří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestování autobusem | Foto: Jan Rosenauer

Hlavní překážkou je stále neukončené jednání Evropské komise. V Evropské unii se komplikuje diskuse o konečných cenách letenek a zájezdů. "Musíme respektovat tyto výstupy a nepředbíhat tato rozhodnutí," říká náměstek ministra financí Ivan Fuchsa.

Zástupci ministerstva financí a Asociace českých cestovních kanceláří se však dohodli na zřízení komise, která by posoudila žádost spotřebitelů uvádět u letenek a zájezdů plné ceny včetně příplatků. Cílem jejich práce by měla být novela zákona o cenách, které by odpovídala evropské legislativě.

Podle současných evropských zákonů mohou být ceny zájezdů a letenek nadále uváděny bez letištních tax a palivových příplatků.

Tomáš Ouředník, Jitka Pilbauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme