Češi odeslali na Silvestra 32 miliónů SMS

Češi na Silvestra odeslali z mobilních telefonů rekordních více než 32 milionů textových zpráv. Meziročně je to o jeden milion zpráv více. Na rozdíl od Štědrého dne lidé svým přátelům a známým také mnohem více volali. Sítě operátorů už tradičně zaznamenaly největší nápor zpráv a hovorů hodinu před půlnocí a hodinu po půlnoci. I přes rekordní zatížení sítí prý nenastaly výrazné technické problémy nebo výpadky. Kromě textových zpráv spojili mobilní operátoři na Silvestra a krátce po něm téměř třicet milionů hovorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mobilní telefon | Foto: Alena Palečková

Milióny textových zpráv a milióny telefonických hovorů - tak vypadala silvestrovsko-novoroční noc v sítích mobilních operátorů. Rekordy padaly u všech tří tuzemských mobilních operátorů. Zákazníci společnosti T-Mobile opět posunuli hranici rekordů v počtu odeslaných textových zpráv na 12 miliónů 180 tisíc. Podle mluvčího T-Mobile Jiřího Hájka společnost také zaznamenala více než 12 a půl miliónu telefonických hovorů. "Zákazníci T-Mobile byli nejaktivnější mezi 0:15 a 0:30. Během této doby uskutečnili více než 1,12 miliónů hovorů Pokud to přepočteme na vteřiny, tak každou vteřinu to bylo skoro 1250 hovorů."

"Celkem se na přelomu roku poslalo v Oskarově síti 7,14 miliónů SMS a uskutečnilo se 8,2 miliónů hovorů," řekl Radiožurnálu mluvčí společnosti Oskar Petr Šindler. "O půlnoci se provoz v síti na několik málo minut výrazně omezil. Lidé odložili mobilní telefony, asi si přáli a poté se vrátili k telefonům."

Při porovnání statistik volání ze Štědrého dne a přelomu roku vyplývá, že na Silvestra a Nový rok je oblíbenější telefonování, zatímco na Štědrý den přejeme častěji textovou zprávou.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme