Češi se budou podílet na jednom z největších kontraktů poslední doby

700 miliónů eur, tedy asi 17 miliard korun. Taková je hodnota jedné z největších zakázek současnosti, kterou dostala česká společnost CZMT. Češi dodají společnosti Middle East Development technologie pro železárny, cementárny a elektrárny. Dodávky budou určené na výstavbu nových měst pro několik milionů obyvatel , které mají vyrůst v africkém Džibutsku a asijském Jemenu a budou spojené 28,5 kilometru dlouhým mostem přes Rudé moře. Dodávek pro výstavbu by se mohlo zúčastnit na 50 českých firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci firmy CZMT a podnikatel z Middle East Development po podpisu kontraktu | Zdroj: ČTK

Smlouvu podepsali zástupci české firmy dnes dopoledne s představiteli dubajské společnosti Middle East Development, kterou vede Bandar Tarik bin Ládin, nevlastní bratr nejhledanějšího teroristy světa. Prezident CZMT Václav Světík Radiožurnálu potvrdil, že je to pro český průmysl významná událost:

"Ten dnešní kontrakt otevře cestu k velkým investicím na Střední východ. To, co jsme podepsali, znamená znovuobnovení pozice českých firem na Středním východě, obnovení našeho vztahu a velice perspektivní dlouhodobou spolupráci v této oblasti."

Víceprezident Hospodářské komory Josef Cílek firmě CZMT v Ozvěnách dne poblahopřál. Věří, že o českých firmách na blízkém východě ještě uslyšíme: " Já si myslím, že určitě. Myslím, že v Jemenu bude potřeba celá řada dalších technologií v oblasti životního prostředí, energetiky či zavlažování. Mnozí členové Hospodářské komory již jednali a dále jednají o některých projektech. Bezesporu pokud se sežene financování, tak o tyto projekty zájem bude."

Tomáš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme