Češi stále častěji pracují přes agentury, loni jich bylo přes čtvrt milionu

Zájem o zaměstnání přes agentury práce v Česku roste. Jen loni si tímto způsobem našlo zaměstnání přes 250 tisíc lidí a to je skoro o 20 procent více než rok předtím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník, řemeslník, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Lidé se přes agentury nejčastěji dostanou na dělnické pozice, ale liší se to podle velikosti měst. Třeba v Praze a v Brně je zase největší zájem o administrativní práce - třeba asistenty, operátory v call centrech nebo pracovníky technické podpory.

Větší české firmy mají v průměru až 20 procent svých zaměstnanců najatých právě přes pracovní agentury. A zájem je i ze strany uchazečů. Třeba středoškolák Miloš je vystudovaný grafik a rád by přes agenturu našel práci v tiskárně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zájem o zaměstnání přes agentury práce v Česku roste. Více zjišťovala Zuzana Švejdová z ekonomické redakce

„Jelikož jsem teď vystudoval střední školu, tak hledám brigádu na několik let během svého studia na další střední škole. Byl bych rád třeba za 80 korun na hodinu,“ říká středoškolák Miloš.


Mzdy agenturních pracovníků se od loňského roku zvýšily v průměru o deset korun na hodinu. Každá práce je ale ohodnocená jinak. Teď přes léto, kdy je největší zájem o sezonní práce, fungují hlavně brigády. Lidé si v tomto případě vydělají v průměru 80 korun za hodinu.

A větší je i nabídka pozic. Například v jedné pražské agentuře práce je každý den v nabídce skoro 250 pracovních míst, to je zhruba o pětinu víc než loni.

Ze mzdy zaměstnance si žádná agentura nesmí strhávat jakoukoliv částku, je to totiž nelegální. „Za zprostředkování práce agentura nesmí nic účtovat zaměstnanci, veškerou odměnu si musí vyjednávat s klientem odděleně od mzdy těch lidí,“ potvrzuje jednatel pražské agentury René Kuchár.

Přesto se takové praktiky někdy objevují. Je proto důležité, aby si lidé pročetli smlouvu, kterou podepisují. Agentura také nemůže přesunout zaměstnance na druhý konec republiky, když už pro něj nemá práci v místě domluvy.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme