Češi uspěli u evropského soudu. Dostanou odškodné za zpoždění po srážce letadla s ptákem

Srážka letadla s ptákem je mimořádnou okolností, která aerolinkám umožňuje neplatit cestujícím náhradu za zpoždění. Přesto má český pár nárok na odškodné za zpoždění svého letu. Rozhodl tak Evropský soudní dvůr ve sporu českého páru se společností Travel Service.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Soud v tomto konkrétním případě zároveň konstatoval, že ke zdržení přispěla i dodatečná kontrola letadla, která nebyla nutná. Aerolinky tak touto kontrolou nemohou zpoždění omlouvat.

Pilot Travel Service nastoupil do služby opilý, ještě před startem upadl do bezvědomí

Číst článek

Spor manželů Peškových s Travel Servicem se táhne od roku 2013 a dospěl až k českému ústavnímu soudu.

Peškovi se domáhají náhrady téměř 7000 korun za zpoždění letu z Burgasu do Ostravy. Při mezipřistání v Brně se stroj střetl s ptákem, což vedlo k více než pětihodinovému zdržení.

Podle evropských pravidel mají pasažéři nárok na náhradu, pokud zpoždění přesáhne tři hodiny. Pokud se ovšem nejedná o mimořádnou událost.

V tomto případě soud rozhodl, že celé zpoždění mimořádná okolnost nezpůsobila a české soudy by k tomu měly při posuzování nároku na odškodné přihlédnout.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme