Česká Lípa prodá Českou teplárenskou

Česká Lípa prodá Českolipskou teplárenskou. Zastupitelstvo to potvrdilo poté, co odmítlo návrh opozice prodej zastavit. Jde o peníze, dokonce o spoustu peněz. O 220 milionů korun, což je cena za prodej Českolipské teplárenské, a o sto milionů, kolik město podle opozice prodejem přijde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teplárna | Foto: United Energy

Zastupitelé už v květnu schválili, že většinový podíl v Českolipské teplárenské prodají skupině MVV Energie CZ, která vlastní menšinový podíl teplárenské. Nerozdělovala ale zisk v posledních letech, a tak má na účtech zhruba 170 milionů korun. Skupina MVV Energie CZ by tak podle opozice přišla k firmě skoro zadarmo. Navíc se opozice obává i zdražování tepla. Radnice obavy opozice odmítá. I když v Českolipské teplárenské vlastní většinu, tak prý stejně nemůže rozhodování firmy ovlivňovat. A město podle radnice prodejem tratit nebude. Schválit ho musí už jenom antimonopolní úřad.

Navíc se opozice obává i zdražování tepla. Radnice obavy opozice odmítá. I když v Českolipské teplárenské vlastní většinu, tak prý stejně nemůže rozhodování firmy ovlivňovat. A město podle radnice prodejem tratit nebude. Schválit ho musí už jenom antimonopolní úřad.

Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme