Česká národní banka intervenovala

Česká národní banka reagovala na dnešní prolomení úrovně 30 Kč za euro a intervencí zasáhla proti domácí měně. Ta okamžitě oslabila až na 30,25 Kč za euro, poté se vrátila na 30,18 koruny za euro. Připomeňme, že koruna ráno posílila pod 30 Kč za euro poprvé za posledních šest týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro a koruna | Foto: Jan Rosenauer

Koruna dnes zahájila své obchodování proražením psychologické hranice 30 korun za euro a po desáté hodině už tak stálo jedno euro 29 korun a 94 haléře.

Centrální banka proto ihned intervenovala proti dalšímu posilování naší měny, jak nám potvrdil Tomáš Pilař z Wood and Company. "Provedla otevřenou intervenci, kdy kupovala eura a prodávala českou měnu. Objem dnešní intervence však nepatřil k nejvyšším a korunu se podařilo oslabit jen o dvacet haléřů. Do budoucna je ale třeba s chováním České národní banky třeba počítat, a proto bych očekával, že bude pokračovat formou skrytých intervencí, které probíhaly už během letních ěmsíců a dalo se je označit jako úspěšné."

Tuzemská měna dosáhla rekordně silné hodnoty 28,85 Kč za euro na počátku července. K jejímu následnému oslabení přispělo prudké snížení úrokových sazeb a intervence České národní banky. Nedávné záplavy domácí měnu poslaly až na 31korun a 45 haléřů za Euro, což byla nejslabší hodnota za pět měsíců. Od té doby však koruna opět zpevňuje.

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme