Velké obchody zůstanou zavřené. Obchodní inspekce už za nedodržení zákazu udělila 14 pokut za 380 tisíc

Obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtvereční musí o Velikonočním pondělí zůstat zavřeny. Přikazuje jim zákon o zavírací době obchodů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákupní centrum (ilustrační foto)

Nákupní centrum (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Zda zákaz prodejci dodržují, bude v pondělí kontrolovat Česká obchodní inspekce. Ta může udělit za porušení zákona až milionovou pokutu.

Zákaz prodeje o svátcích porušil podle inspekce jen jeden obchod. Jde opět o e-shop Alza.cz

Číst článek

„Česká obchodní inspekce od začátku platnosti tohoto zákona uložila pravomocně 14 pokut v celkové výši 380 tisíc korun,“ popsal Radiožurnálu mluvčí inspekce Jiří Fröhlich, kolik pokut už inspektoři udělili.

Údaj ale nemusí být konečný. „Tou nejvyšší pokutou je pokuta 230 tisíc korun pro společnost Alza za opakované porušení zákazu prodeje ve státní svátky. V tuto chvíli více než deset dalších správních řízení běží,“ dodal Fröhlich.

Poprvé zákon nakázal velkým obchodníkům zavřít 28. října 2016. Zákaz prodeje o svátcích se nevztahuje na lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích a nádražích nebo na prodejny v nemocnicích.

Barbora Kladivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme