Česká pojišťovna neprodá svůj podíl v České spořitelně

Odkup nabízí mateřská firma vlastníka spořitelny - rakouská společnost AVS. Podle Dagmar Šístkové z tiskového odboru České pojišťovny není důvod vzdávat se držení čtyřech a půl procenta ve spořitelně. Navíc nabízenou cenu 375 korun za akcii považuje za nízkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pojišťovna | Foto: Česká pojišťovna

"Česká pojišťovna se rozhodla nevyužít nabídky rakouské AVS na odkup 4,5 % akcií České spořitelny. Domníváme se, že fundamentální hodnota akcií České spořitelny je vyšší než současná nabídka".

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šístková: Česká pojišťovna a akcie České spořitelny

Analytici vesměs považují nabízenou cenu za nízkou. Odpovídající cena by podle nich měla být přes 400 korun za akcii. Společnost AVS ale o změně ceny neuvažuje. Zdá se jí přiměřená a v souladu se zájmy akcionářů. Zda se jí podaří zvýšit svůj podíl ve spořitelně, to závisí na rozhodnutí dalších velkých akcionářů. Kromě České pojišťovny k nim patří Evropská banka pro obnovu a rozvoj. Ta zatím nezveřejnila, zda své akcie společnosti AVS prodá.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme