Česká pošta propustí 650 úředníků

Druhý největší zaměstnavatel, Česká pošta, propouští. Výpovědi dostanou pracovníci centrály, kromě pražského ústředí i zaměstnanci v krajích. Pošťáků na přepážkách, doručovatelů a zaměstnanců v obslužných provozech se propouštění netýká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

"Proběhla analýza pracovních procesů, po analýze se tedy přistoupilo k tomu, že Českou poštu opustí 650 zaměstnanců ve třech fázích. První opustí poštu ke konci května, poslední odejdou k 31. srpnu," potvrdil Radiožurnálu mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Podle Mravinace se Česká pošta dohodla na propouštění s odbory. Loni na podzim čelila firma kvůli plánu na rozsáhlé rušení pracovních míst hrozbě stávky. Společnost opustilo 1300 lidí, asi polovina původního plánu. V současnosti pošta zaměstnává skoro 37.000 lidí, na centrále pracuje 3500 osob.

Česká pošta se měla v polovině roku transformovat na akciovou společnost, změnu ale dosud neprojednala vláda. Přeměna státního podniku na akciovou společnost se tak nejméně o dva měsíce zpozdí.

Přečtěte si také:
Česká pošta dál plánuje zrušení 178 poboček
Pošta trvá na rušení svých nerentabilních poboček
Pošta zveřejnila seznam míst, kde by se měly rušit kamenné pobočky
Česká pošta zruší 179 poboček v malých obcích
Česká pošta bude propouštět, odbory hrozí stávkou

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme