Česká pošta propustí 650 úředníků

Druhý největší zaměstnavatel, Česká pošta, propouští. Výpovědi dostanou pracovníci centrály, kromě pražského ústředí i zaměstnanci v krajích. Pošťáků na přepážkách, doručovatelů a zaměstnanců v obslužných provozech se propouštění netýká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

"Proběhla analýza pracovních procesů, po analýze se tedy přistoupilo k tomu, že Českou poštu opustí 650 zaměstnanců ve třech fázích. První opustí poštu ke konci května, poslední odejdou k 31. srpnu," potvrdil Radiožurnálu mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Podle Mravinace se Česká pošta dohodla na propouštění s odbory. Loni na podzim čelila firma kvůli plánu na rozsáhlé rušení pracovních míst hrozbě stávky. Společnost opustilo 1300 lidí, asi polovina původního plánu. V současnosti pošta zaměstnává skoro 37.000 lidí, na centrále pracuje 3500 osob.

Česká pošta se měla v polovině roku transformovat na akciovou společnost, změnu ale dosud neprojednala vláda. Přeměna státního podniku na akciovou společnost se tak nejméně o dva měsíce zpozdí.

Přečtěte si také:
Česká pošta dál plánuje zrušení 178 poboček
Pošta trvá na rušení svých nerentabilních poboček
Pošta zveřejnila seznam míst, kde by se měly rušit kamenné pobočky
Česká pošta zruší 179 poboček v malých obcích
Česká pošta bude propouštět, odbory hrozí stávkou

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme