Česká rafinérská a Chemopetrol se dohodly

Krize v petrochemickém průmyslu je alespoň do konce roku zažehnána. Sdružení IOC se dohodlo s Unipetrolem na další smlouvě o dodávkách pro Chemopetrol. Tomu dodává surovinu Česká rafinérská a protože tyto dvě firmy se nemohly dohodnout na konkrétních podmínkách, došlo už koncem května k zastavení provozu v Chemopetrolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Jan Rosenauer

Dohodou, která by měla být podepsána ještě dnes, zažehnali nebezpečí přerušení dodávek k 1. srpnu, kdy vyprší dvouměsíční přechodná smlouva. Jak Radiožurnálu upřesnil generální ředitel Unipetrolu Pavel Švarc, situace se v žádném případě nedotkne dodávek pohonných hmot na naše čerpací stanice. "Co se týče pohonných hmot, tak to je úplně jiná branže, protože to vůbec nesouvisí s předávacími cenami ani s přesunem hmot a dodávek surovin z České rafinérské do Chemopetrolu, takže v tom není vůbec žádný problém."

Strany nyní musely přistoupit ke kompromisům. Generální ředitel Švarc v Otázce dne Radiožurnálu uvedl, jaké ústupky byly dohodnuty. "Největší problémy mezi námi byly v oblasti cenotvorby takzvaného primárního benzínu, kdy jsme dosáhli ústupků z obou stran. My jsme snížili cenu energií a dohodli jsme se také na tom, že nebudeme zpětně dopočítávat."

Markéta Kaclová, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme