Česká spořitelna začíná poskytovat levnější hypoteční úvěry

Česká spořitelna ode dneška poskytuje levnější hypoteční úvěry. Na polovinu úvěru dává slevu z úroků 3 procenta. Při jeho dvacetileté splatnosti tak může klient ušetřit až statisíce korun. Některé konkurenční banky však protestují a tvrdí, že jde o nekalou konkurenci ze strany Spořitelny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká spořitelna ode dneška poskytuje levnější hypoteční úvěry. Na polovinu úvěru dává slevu z úroků 3 procenta. Při jeho dvacetileté splatnosti tak může klient ušetřit až statisíce korun. Zlevní se přitom i měsíční splátky. Konkurenční banky však protestují. Českomoravská hypoteční banka podala před nedávnem stížnost na postup Spořitelny k antimonopolnímu úřadu. Ten ji však neakceptoval. Podle mluvčího Českomoravské hypoteční banky Františka Pavelky dotuje Spořitelna hypotéky z neznámých zdrojů a banka trvá na tom, že jde o nekalou konkurenci ze strany Spořitelny.

Na program zvýhodněných hypotečních úvěrů dává Česká spořitelna k dispozici 3 miliardy korun. Podle Františka Pavelky se však zvýhodnění týká pouze omezeného počtu klientů, protože určená částka může být v poměrně krátké době vyčerpána. Má totiž být poskytována po celou dobu splatnosti úvěrů a dojde-li k tomu, že se sníží úrokové sazby pod 7, případně 6%, může se podle Františka Pavelky stát, že například úplně zmizí státní finanční podpora a klienti na tom dlouhodobě prodělají.

Jak sdělila Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková, program je financován z vlastních zdrojů. Jak dále uvádí, antimonopolní úřad uznal, že nejde o žádné neférové podmínky vůči konkurenci, a tak mluvčí trvá na stanovisku České spořitelny.

Pavla Dluhoschová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme