Česká spořitelna začíná poskytovat levnější hypoteční úvěry

Česká spořitelna ode dneška poskytuje levnější hypoteční úvěry. Na polovinu úvěru dává slevu z úroků 3 procenta. Při jeho dvacetileté splatnosti tak může klient ušetřit až statisíce korun. Některé konkurenční banky však protestují a tvrdí, že jde o nekalou konkurenci ze strany Spořitelny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká spořitelna ode dneška poskytuje levnější hypoteční úvěry. Na polovinu úvěru dává slevu z úroků 3 procenta. Při jeho dvacetileté splatnosti tak může klient ušetřit až statisíce korun. Zlevní se přitom i měsíční splátky. Konkurenční banky však protestují. Českomoravská hypoteční banka podala před nedávnem stížnost na postup Spořitelny k antimonopolnímu úřadu. Ten ji však neakceptoval. Podle mluvčího Českomoravské hypoteční banky Františka Pavelky dotuje Spořitelna hypotéky z neznámých zdrojů a banka trvá na tom, že jde o nekalou konkurenci ze strany Spořitelny.

Na program zvýhodněných hypotečních úvěrů dává Česká spořitelna k dispozici 3 miliardy korun. Podle Františka Pavelky se však zvýhodnění týká pouze omezeného počtu klientů, protože určená částka může být v poměrně krátké době vyčerpána. Má totiž být poskytována po celou dobu splatnosti úvěrů a dojde-li k tomu, že se sníží úrokové sazby pod 7, případně 6%, může se podle Františka Pavelky stát, že například úplně zmizí státní finanční podpora a klienti na tom dlouhodobě prodělají.

Jak sdělila Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková, program je financován z vlastních zdrojů. Jak dále uvádí, antimonopolní úřad uznal, že nejde o žádné neférové podmínky vůči konkurenci, a tak mluvčí trvá na stanovisku České spořitelny.

Pavla Dluhoschová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme