České aerolinie má opustit až 860 lidí

České aerolinie budou propouštět. Firmu může opustit až 860 lidí. Letecká společnost podle mluvčí Hany Hejskové o tom bude v nejbližších dnech informovat i úřad práce v Praze 6.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo

letadlo | Foto: Marián Vojtek

"Redukce počtu zaměstnanců by měla probíhat postupně v období od letošního září do března 2010. To vše v závislosti na snižování kapacity a výkonu společnosti. Konečný počet a profesní složení zaměstnanců bude upřesněn po ukončení jednání s odborovými organizacemi," uvedla Hejsková. Podle ní tím firma plní zákonnou povinnost, přičemž uvedené číslo je horní hranicí. Celkem ČSA zaměstnávají zhruba 4600 lidí.

Firma ohlásila na začátek podzimu rozsáhlá úsporná opatření. Zruší například jedinou celoroční dálkovou linku Praha - New York, omezení čeká i evropskou síť. Podle mluvčí se tržby ČSA dále propadají, firma snižuje kapacitu a výkon a tak jí nezbývá než redukovat počty pracovních míst. "Současná ekonomická krize snižuje poptávku po letecké přepravě. Vyžádala si redukci kapacity i výkonu všech leteckých společností," dodala Hejsková.

Propouštění se má týkat všech činností firmy, nevyhne se zřejmě ani pilotům, mechanikům či letuškám. "O nutnosti snížit počet zaměstnanců byly na dnešním setkání s vedením společnosti informováni zástupci odborových organizací. V nejbližších dnech budou probíhat jednání s každou z odborových organizací s cílem najít způsob, jak zmírnit sociální dopady," vysvětlila Hejsková.

ČSA jsou nyní v procesu privatizace, která by měla skončit na podzim. Firma v 1. čtvrtletí vykázala ztrátu 1,3 miliardy korun.

Přečtěte si také:

ČSA se v prvním čtvrtletí propadly do ztráty 1,3 miliardy korun
České aerolinie zruší v zimě přímou linku do New Yorku
ČSA ubývají cestující, aerolinky budou propouštět

Jana Zemanová, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme