České aerolinie odmítly nabídku pilotů na dočasné snížení platů

Vedení ČSA odmítlo návrh pilotů na dobrovolné snížení platů. Sdružení pilotů nabídlo, že si dočasně sníží platy asi o 10 procent. Údajně by to firmě ušetřilo až 50 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové výkonné rady Českého sdružení dopravních pilotů zleva Filip Gaspar, Petr Žmolík, Ivana Kazimírová, Michal Filip a Drahomír Blažek | Zdroj: ČTK

Odboráři za to žádali beztrestnost pro protestující piloty a okamžité zastavení restrukturalizace, včetně převodu letadel do dceřiné společnosti. Piloti navíc volají po rychlé privatizaci firmy.

To ale vedení aerolinek nechce udělat a nabídku odborářů považuje za nereálnou. „CZALPA nabízí něco, k čemu nemá mandát ostatních pilotů a co nemůže naplnit. Jednorázová úspora 50 milionů korun je virtuální, navíc ji podmiňují zastavením restrukturalizace,“ uvedla za ČSA Hana Hejsková.

Změny, které ve společnosti probíhají, jsou podle ní systémové a jsou především o dlouhodobém zlepšení efektivity společnosti. „A musí proto rozhodně pokračovat,“ zdůraznila.

Protesty pilotů v minulém týdnu vyvolalo převádění jedenácti letadel z mateřské společnosti ČSA na charterovou dceřinou společnost Holidays Czech Airlines. Podle sdružení dopravních pilotů jde o vyvádění majetku ze společnosti a ohrožování pozice ČSA na trhu. Firma to odmítá.

Libor Procházka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme