České aerolinie zruší v zimě přímou linku do New Yorku

České aerolinie šetří a omezí proto některé linky. Od letošní zimy například zruší přímou linku do New Yorku. V plánu je také snížení flotily letadel o deset procent. Nyní firma provozuje padesát strojů. Plán vychází z předpokladu, že v letní sezoně dojde k dvoucifernému poklesu počtu cestujících. Letní sezona je přitom pro všechny letecké společnosti nejvýnosnějším obdobím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Kromě zrušení jediného celoročního dálkového spoje firma zřejmě zruší či razantně omezí i některé evropské linky.

Důvody pro úsporná opatření vysvětlil Radiožurnálu viceprezident ČSA pro marketing Petr Pištělák. "Je to jednoznačně reakce na pokračující krizi v poptávce v leteckém odvětví. ČSA si sice vedly ve srovnání s konkurenty relativně velmi dobře, ale ta situace je opravdu špatná. Je potřeba zavčas reagovat, abychom v budoucnosti nemuseli řešit situaci ještě daleko horší," řekl Pištělák.

ČSA jsou nyní v procesu privatizace, která by měla skončit na podzim. Firma ve čtvrtletí vykázala ztrátu 1,3 miliardy korun. V privatizaci zůstali jen dva zájemci, konsorcium Unimex a Travel Service a aerolinie Air France - KLM. Management aerolinií se připravuje také na variantu, že se firma neprodá.

Jakub Šídlo, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme