České banky vyměňují karty ohrožené útokem hackerů v USA

Útok hackerů, který ve Spojených státech ohrozil 40 milionů držitelů platebních karet, se projevil i v České republice. Některé české banky preventivně vyřazují platební karty, u nichž v souvislosti s napadením počítačového serveru v USA hrozí jejich zneužití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreditní karty | Foto: Jan Rosenauer

Komerční banka kvůli útoku znemožnila další použití některých karet, informovala postižené klienty a vydala jim nové karty. Podobná opatření spustila v pondělí i ČSOB, která klientům vyměnila několik desítek karet.

"Dostali jsme informaci od platebních asociací MasterCard a Visa, že údaje některých karet našich klientů byly právě v souboru, který byl stažen ze společnosti, která zajišťuje na americkém trhu autorizaci plateb kartami u amerických obchodníků," uvedl mluvčí ČSOB Pavel Hejzlar.

Narušení bezpečnosti karet mělo původ u atlantského zpracovatele plateb pro banky a obchodníky CardSystems Solutions. K průniku byl použit speciální virus, který vyhledává data o spotřebitelích s cílem podvodně vybrat peníze. Podle bank však vyloupení nehrozí, protože pachatelé neznají PIN.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme