V čele představenstva Českých drah končí Pavel Krtek. Nahradí ho Miroslav Kupec

Dozorčí rada Českých drah v úterý obměnila vedení státního dopravce. Pavel Krtek skončil v čele představenstva, nahradil ho Miroslav Kupec. Krtek byl následně zvolen místopředsedou představenstva.

Praha (Aktualizováno: 17:49 11. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Krtek skončil v čele představenstva Českých drah | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Z představenstva podniku dozorčí rada odvolala Martina Bělčíka a Ludvíka Urbana. Na dvě neobsazená místa v představenstvu bude vypsáno výběrové řízení, informoval o tom mluvčí Českých drah Radek Joklík. Podle serveru zdopravy.cz jsou odvolaní členové představenstva Bělčík a Urban považováni za zástupce ČSSD.

Dospělý za 295 korun, student za 121. České dráhy změnou výpočtu ceny jízdenky vydělávají na nových slevách

Číst článek

Změny jsou účinné k úterý 11. září, uvedl mluvčí. Doplnění představenstva dvěma členy bude podle něj provedeno „na základě výběrového řízení dle potřeb posílení kompetencí ve vybraných úsecích“. 

Pro personální změny ve vedení společnosti se v minulosti vyslovil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Současnému vedení vyčítá pomalou liberalizaci provozu na železnici.

Podle ministra Ťoka je cílem personálních změn posílit České dráhy a připravit je na otevírání trhu. „Souhlasím s názorem dozorčí rady ČD, že představenstvo je třeba doplnit o osoby s novými znalostmi a kompetencemi. Rozhodnutí ponechat ve vedení ČD Ing. Krtka chápu jako potřebu zachovat kontinuitu a stabilitu vedení,“ uvedl Ťok v tiskové zprávě.

Jednání o personálních změnách ve vedení firmy se na dnešním zasedání dozorčí rady očekávalo. Část dozorčí rady v červenci odvolal Řídicí výbor ČD a Ťok tehdy mezi hlavní cíle nově složené rady zařadil vypsání výběrového řízení na nový management podniku. Obměněná rada na prvním zasedání v srpnu zvolila do svého čela Petra Moose.

Skupina Českých drah zaměstnává zhruba 23 400 lidí. Firmě v prvním pololetí klesl zisk na 262 milionů korun, což je meziročně o 275 milionů méně. Tržby skupiny se ale meziročně zvýšily zhruba o 618 milionů na 17,35 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme