Soud zrušil 200tisícovou pokutu za dodatek ke smlouvě pro České dráhy

Krajský soud v Brně zrušil pokutu 200 000 korun pro České dráhy, kterou jim uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Důvodem pokuty byla změna smlouvy na nákup 15 třívozových elektrických jednotek z roku 2011, vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na úřední desce soudu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Českých drah. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Pokutu udělil ÚOHS Českým drahám na konci roku 2015 za to, že v červnu 2012 uzavřely dodatek k původní kupní smlouvě se společností Škoda Vagonka z roku 2011. Dodatek měnil ustanovení týkající se smluvní pokuty v tom smyslu, že dráhy nově nebyly oprávněny požadovat pokutu za prodlení s dodávkou jednotlivé jednotky.

Potřebujeme profesionální manažery, řekl ministr dopravy Ťok a odvolal několik členů dozorčí rady Českých drah

Číst článek

Dráhy se proti rozhodnutí odvolaly k předsedovi antimonopolního úřadu. Ten v roce 2016 původní rozhodnutí potvrdil s tím, že uzavřením dodatku dráhy zvýhodnily vítěze soutěže proti jiným konkurenčním uchazečům a byla tak podstatně změněna smlouva.

Státní podnik poté podal žalobu ke Krajskému soudu v Brně, který rozhodnutí ÚOHS nyní zrušil a případ mu vrátil k opětovnému projednání. Proti rozsudku mohou obě strany podat stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme