České dráhy zřejmě přijdou o svého ombudsmana Petra Fejka

Petr Fejk zřejmě skonč fe funkci ombudsmanaČeských drah. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes to naznačil ministr dopravy Radek Šmerda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fejk | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Petr Fejk pobíral za funkci ombudsmana 250 tisíc korun. A to bylo trnem v oku odborům i opozici. Ze zmíněného rozhovoru vyplývá, že Fejk s touto nálepkou nechce dál pracovat. Alespoň to říká ministr dopravy Radek Šmerda. A dalším důvodem je fakt, že ministerstvo nechce, aby dráhy tolik utrácely za jedinou pozici.

Spekuluje se o tom, že funkce ombudsmana byla pro Petra Fejka trafikou. Tím, kdo obsadil Fejka do této funkce, byl exministr dopravy Vít Bárta. Potvrdil to i současný šéf resortu. Šmerda totiž pracoval před tím jako státní tajemník, člen dozorčí rady Českých drah a byl i předsedou řídícího výboru drah. A tato informace mu prý neunikla.

Petra Fejka jsme se pokoušeli kontaktovat, ale zatím bez reakce. V minulosti dal rozhovor Radiožurnálu, ve kterém mluvil o svých představách, očekáváních a úkolech ve funkci ombudsmana.

„Firemní ombudsman je už standard ve velkých firmách, které poskytují hromadnou službu. V energetických společnostech, nebo bankách. Je dobře, že i národní dopravce tuto službu má. A je, podle mne, výhoda, když mu lidé na základě jeho předchozí praxe důvěřují. Ale samozřejmě já tu důvěru musím potvrdit účinností své pozice,“ uvedl tehdy Fejk.

Petr Fejk úspěšně řídil pražskou zoo, krátce taky působil jako šéf Českého centra v New Yorku, kde se mu ale nepodařilo naplnit své ambice.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme