České dráhy zvýšily oproti loňsku produktivitu

O deset procent na 65,5 miliónu tun zvýšily podle předběžných čísel České dráhy přepravu nákladu za prvních devět měsíců letošního roku ve srovnání se stejným obdobím loni. Přeprava osob vzrostla zhruba o šest procent na 135 miliónů osob. Zároveň poklesl počet zaměstnanců o 3200 lidí a vzrostla produktivita práce o devět procent. V současné době dráhy zaměstnávají přibližně 85.000 osob. Podle generálního ředitele ČD Dalibora Zeleného by se měl růstový trend udržet i pro zbývající měsíce letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkony v mezinárodní dopravě představovaly 60 procent celkových výkonů nákladní dopravy. Přepravy dodávek pro automobilový průmysl meziročně vzrostly o 50 procent.

V osobní dopravě se oproti loňskému roku zhoršila přesnost spojů o tři procentní body na 88 procent, což je způsobeno téměř dvojnásobným počtem výluk, které si vynutily práce na železničních koridorech. V říjnu se přesnost vlků zvýšila na 90 procent.

Podle Zeleného nelze promítnout letošní růst cen energie a pohonných hmot do tarifů pro příští rok.

Dráhy letos očekávají ztrátu kolem 4,6 miliardy korun, zatímco v roce 1999 činil prodělek podle předběžných údajů 3,9 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme