České firmy budou mít železniční spojení do velkého přístavu v Antverpách

Firmám v Česku se otvírá možnost využít přístav v belgických Antverpách, který je třetí největší v Evropě. V Antverpách dnes slavnostně zahájí provoz pravidelná vlaková linka do Ústí nad Labem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejnery na překladišti

Kontejnery na překladišti | Foto: Comstock Images

Vlaky by tady podle provozovatele, kterým je za českou stranu firma ČD Cargo, měly jen do konce roku přepravit 120 tisíc tun zboží.

To je totéž, jako kdyby mezi Antverpami a Ústím nad Labem projelo 6 tisíc kamionů.

Vlak bude jezdit třikrát týdně a cesta potrvá zhruba den. Díky přímému spojení do Antverp se českým firmám usnadní obchodování také s přístavem v Rotterdamu, severní Francií nebo se zámořím.

Linka bude vhodná hlavně pro firmy, které posílají jednotlivé zásilky, ale nenaplní svým zbožím celý samostatný vlak.

„Antverpy za poslední rok vykazují asi 4,5 procenta, nebo 4,6 nárůst objemu zboží, tak zahájily i novou aktivitu směrem do zemí jako je Česká republiky, Polsko, Maďarsko, Slovensko,“ vysvětlil výkonný ředitel Svazu spedice a logistiky Jan Ekl.

Mezi Ústím a Antverpami začne jezdit přímý nákladní vlak | Foto: ČTK

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme