České firmy mohou působit v americkém Silicon Valley

Czechinvest dnes vyhlásí druhé kolo výzvy projektu takzvaného technologického akcelerátoru. Ten v prvním kole umožnil několika českým firmám oslovit investory ve Spojených státech prostřednictvím centra informačních technologií v Silicon Valley u San Franciska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikročip | Foto: Corel GALLERY

„Největší přínos Silicon Valley je možnost být na místě, kde sídlí 80 procent našich potencionálních partnerů. To místo je světově unikátní tím, že v dosahu deseti mil tam sídlí stovky až tisíce firem,“ říká Martin Rehák z firmy Cognitive Security, která působila v Silicon Valley v první vlně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svých zkušenostech mluvil na Rádiu Česko Martin Rehák z firmy Cognitive Security, která působila v Silicon Valley v první vlně projektu

„Na místě je potom mnohem jednodušší vyjednávat. Je velký rozdíl, když někoho potkáte osobně a on s vámi může okamžitě komunikovat, než když pošlete email z druhého konce světa jako jeden ze stovek lidí,“ uvádí Rehák.

Firma Cognitive Security působila v Silicon Valley šest měsíců a podle Martina Reháka hledala nejprve kontakty a nyní s již vybranými kontakty vyjednává o konkrétních projektech.

„Konkurenční výhoda osobně přítomných firem zde stále je, ale v poslední době klesá díky internetu a elektronickým komunikacím. Je důležité tam cestovat, jednat s lidmi, ale již není nutné tam být stále,“ dodává Rehák.

Václav Pešička, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme