České investice v Kazachstánu se poslední čtyři roky zvýšily o 80 procent

Pět dohod a osm kontraktů za více než 200 milionů dolarů mají dnes v Praze podepsat zástupci Česka a Kazachstánu. Na dvoudenní návštěvu totiž přilétá jeho prezident Nursultan Nazarbajev a část vlády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězem prezidentských voleb v Kazachstánu se podle očekávání stal Nursultan Nazarbajev

Vítězem prezidentských voleb v Kazachstánu se podle očekávání stal Nursultan Nazarbajev | Zdroj: ČTK

Vzájemný obchod s Kazachstánem vzrostl o 46 procent jen za minulý rok. Tato středoasijská ropná a plynová velmoc má zájem o české výrobky a služby.

Kazachstán je naším nejvýznamnějším obchodním partnerem ve Střední Asii a dostal se i na seznam dvanácti prioritních zemí, kam exportujeme.

Na východ putují digitální zařízení, léky, akumulátory, karosérie nebo soustruhy. V opačném směru teče hlavně ropa. Po Rusku a Ázerbájdžánu je Kazachstán naším třetím největším dodavatelem.

I proto je vzájemný obchod vychýlen ve prospěch středoasijské velmoci. Mezivládní komise má tak pomoci českým firmám proniknout na tento bohatý a dynamický trh.

Kazašská Karaganda je místem všech prvků Mendělejevovy tabulky

Číst článek

Martin Dorazín, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme