České lázně zažívají boom. Chybí jim ale zaměstnanci, od kuchařů po pokojské

Návštěvnost lázní se zlepšuje třeba díky lepší ekonomické situaci. Jezdí tam také víc cizinců, třeba Rusů, Němců nebo Izraelců. Podle deníku E15 řeší ale nový problém, a to málo zaměstnanců. Kromě ošetřovatelů chybí taky kuchaři, číšníci nebo třeba pokojské. Kvůli nízké nezaměstnanosti mají provozovatelé lázní problém nové lidi najít.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku | Foto: Marcin Szala | Zdroj: Wikimedia Commons

V lázeňství jsou totiž kvůli nižším platbám od pojišťoven poměrně nízké platy. Aby mohli provozovatelé nové zaměstnance zaplatit, budou muset v příštích sezónách nejspíš zdražit služby.

„Lázním zvláště na Karlovarsku chybí hlavně kuchaři, číšníci, nebo pokojské, tedy síly, kterých potřebují průměrné lázně desítky až stovky,“ popsal pro deník Eduard Bláha, prezident Svazu léčebných lázní a člen vedení Lázní Luhačovice.

Už příští rok si klienti podle E15 připlatí třeba právě tam. Po roce 2014 hostů v českých lázních ubylo taky kvůli protiruským sankcím. V roce 2015 do lázní proto přijelo meziročně o 30 tisíc lidí méně.

 

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme