České pivo získá chráněné zeměpisné označení na unijním trhu

České pivo pravděpodobně získá ochranu svého označení v Evropské unii. O půlnoci totiž vypršela lhůta pro podání námitek proti registraci tohoto chráněného zeměpisného označení. Stejné privilegium jako České pivo získaly už dříve například Hořické trubičky nebo Žatecký chmel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pití piva | Foto: Jan Rosenauer

Evropská komise k návrhu na udělení ochrany zeměpisnému označení České pivo podle diplomatických zdrojů žádné námitky nedostala. Pošta je sice může ještě doručit se zpožděním, ale to se zatím v žádném případě nestalo.

Dá se tedy předpokládat, že České pivo ochranu na evropském trhu získá. Znamená to, že výrobky označené jako "české pivo" musejí být vyrobeny na území České republiky, ze surovin zapsaných v certifikátu o chráněném zeměpisném označení a předepsanou technologií.

U piva snažení o ochranu ryze národních specialit nekončí. Společně se Slovenskem se teď Česko v Bruselu snaží i o registraci chráněného označení původu špekáčků nebo loveckého salámu.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme