České vánoční ozdoby odbyt mají

České ručně foukané sklěněné ozdoby se prodávají dobře. Lidé o ně mají stále zájem. Poptávka je po nich dokonce i v zahraničí. Někteří z našich výrobců se přímo specializují pouze na export.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vánoční ozdoby | Foto: Rádio Praha

Největším konkurentem českým vánočním skleněným ozdobám je Čína. Jejich baňky jsou ale vyráběné strojově a tak se kvalitativně od těch našich dost odlišují. Jak nám řekl Robin Böhm obchodní ředitel BPV Leny, levné ozdoby se dělají také v Polsku. Ty ale nejsou ručně malované. "Ty naše ozdoby jsou dražší, ale je to o tom, že je to ruční práce a kty ozdoby jsou hezčí, tak když je postavíte vedle těch levných čínských, polských nebo rumunských, tak rozumně myslící zákazník si koupí český kus."

Módní jsou téměř všechny barvy včetně modré. K novým trendům však patří slaměné ozdoby s červenými stužkami. Podle Robina Böhma patří k těm nejkvalitnějším figurky dovezené až z Mexika. "Jsou o něco dražší než čínské vánoční ozdoby, které tady trh zaplavují v těch slaměných věcech, leč jsou také mnohem kvalitnější. Vyrábějí to Indiáni, ty zdobičky jsoud dělané z kukuřičné slámy, která má zkrátka a dobře větší výdrž než ta rýžová čínská."

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme