Česko je úspěšné v čerpání peněz z evropských fondů

Česko téměř stoprocentně využilo peníze z fondů Evropské unie. Úspěšné bylo v letech 2004-2006, kdy získalo z fondů přes 1,6 miliardy eur, tedy přibližně 42 miliard korun, a vyčerpalo 98 procent nabídnutých peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Za peníze z Evropské unie se opravily čističky odpadních vod, silnice nebo železnice. Údaje o čerpání peněz z evropských fondů představil na TK ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Česko podle ministra také stále poskytuje peníze lidem, zasažených povodněmi. "V souvislosti s likvidací povodňových škod vyplatilo ministerstvo pro místní rozvoj 12,8 milionů korun celkem 427 domácnostem na škody vzniklé na jejich vybavení. Uhradilo také náklady spojené s demolicemi v 19 případech ve výši téměř 4 milionů korun," uvedl Vondruška.

Ministerstvo také přispělo třiceti miliony korun na výstavbu povodňových domků v Moravskoslezském kraji. Lidé můžou o dotaci žádat do konce října.

Katka Brezovská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme