UniCredit Bank se meziročně snížil zisk o polovinu. Za první pololetí vydělala 2,5 miliardy korun

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za pololetí čistý zisk zhruba 2,5 miliardy korun (95 milionů eur), což je meziroční pokles o polovinu. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zveřejnila mateřská společnost banky. Také dalším velkým bankám zisky negativně ovlivnila opatření kvůli koronavirové pandemii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční bance klesl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 38,5 procenta na 4,4 miliardy korun. | Foto: UniCredit Bank | Zdroj: UniCredit Bank

Objem vkladů UniCredit Bank klesl meziročně o desetinu na 417 miliard korun. Naopak objem poskytnutých úvěrů stoupl o pět procent na 448 miliard korun.

Toyota prodala o polovinu méně aut než v minulém roce. Zisk automobilky klesl o tři čtvrtiny

Číst článek

Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně klesly o 12,5 procenta na 1,7 miliardy korun, čisté úrokové výnosy se snížily meziročně o 13,6 procenta na 6,3 miliardy korun. Provozní zisk banky se propadl o 23,1 procenta na 5,7 miliardy korun.

UniCredit Bank zahájila činnost na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku více než 750 000 klientů.

Komerční bance klesl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 38,5 procenta na 4,4 miliardy korun. České spořitelně v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o 47,1 procenta na 4,6 miliardy korun. Důvodem propadu byla pandemie koronaviru, která zasáhla ČR v březnu. Československá obchodní banka zveřejní hospodářské výsledky za první pololetí ve čtvrtek odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme