Česko zpochybňuje současný evropský způsob boje s krizí

Země eurozóny se na bruselském summitu dohodly na hrubých obrysech další integrace. Měla by to být cesta ze současné krize. Česko ale o správnosti tohoto postupu pochybuje. To je jeden z výsledků prvního dne bruselské schůzky evropských lídrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas přichází na jednání evropských lídrů o rozpočtu EU

Premiér Petr Nečas přichází na jednání evropských lídrů o rozpočtu EU | Zdroj: Reuters

První krok k užší integraci už ale ministři financí udělali, když se dohodli na přesunu bankovního dohledu na Evropskou centrální banku.

„Teď se musíme rychle dohodnout na tom, aby se o budoucnosti problémových bank rozhodovalo na evropské úrovni,“ prohlásil předseda Evropské komise José Manuel Barroso.

Návrhy platí pro eurozónu, ČR se k nim může dobrovolně přidat. Premiér Petr Nečas ale nesouhlasí s dalším přesouváním pravomocí do Bruselu.

„Správným krokem, pokud se vyskytnou problémy, není pořád ten samý – a řekl bych notoricky opakovaný úprk – k hlubší a hlubší a užší integraci,“ uvedl.

Česká republika se proto zatím k návrhům na bankovní unii nepřipojí.

Ondřej Houska, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme