Český průmysl roste

Český průmysl exceluje. V listopadu rostl téměř 11 procentním tempem a opět se tak vrátil ke dvoucifernému růstu. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Více vyrábět se dařilo v listopadu hutím a výrobcům automobilů. S nižší produkcí se opět potýkali výrobci obuvi. Zatím se tak nepotvrdily obavy, že by české výrobce mohlo zasáhnout zpomalení německé ekonomiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobilka TPCA v Kolíně | Foto: TPCA

Podle analytika ČSOB Petra Dufka přispěl k listopadovému růstu průmyslové výroby zejména vyšší počet pracovních dní, ale také dobré výsledky některých odvětví."Jako v předchozích měsících nejvíce přispívá k růstu průmyslu zejména ocelářský průmysl a dopravní prostředky. Tradičně ztrácí kožedělný průmysl, ale to je záležitost posledních 10 let. Předpokládáme, že podobných výsledků se dočkáme i v příštích měsících. V letošním roce by průmyslu měla zejména prospět nová automobilka v Kolíně, která začne vyrábět a vyvážet svoji produkci v jarních měsících."

Markéta Kaclová, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme